logo-wabalogo-svtlogo-wta
Czech English German Polish

Další druhy terapií

OBA (OCEANIC BODYWORK AQUA)

Dříve nazýváno jako „Oceanic Aqua Balancing“, je druh práce s tělem v teplé vodě, která vznikla asi před patnácti lety. Zakladateli jsou Kaya Femerling a Nirvano Martina Schulz. Terapie se provádí převážně pod vodou za použití nosního skřipce. Jedná se o kombinaci prvků lehkých pohybů, protahování, masáže, spojení s dechem a jeho oživení s energetickou prací. OBA navazuje na základní Watsu, tuto techniku rozšiřuje a obohacuje. Slučuje svobodu, rozsah a prostor vodního tance s bezpečím a podporou Watsu.

WOGA® – VODNÍ JOGA

WOGA, tedy vodní joga se k nám dostává z USA od zakladatele Watsu, terapeuta Harolda Dulla. Existuje mnoho důvodů, které tohoto terapeuta vedly k aktivitám ve vodě (absence gravitace, tělesná struktura našeho těla, které se z velké části skládá z vody a také stav, připomínající prenatální období). Jedním z prvních jogínů byl Matsyendra, známý jako „rybí muž“, který se nechával ve cvičení inspirovat rybami. 

WATER DANCE nebo WASSER TANZEN (WATA)

Vodní tanec byl vyvinut Arjana Brunschwiler a Aman Schröter v roce 1987. Jedná se o dynamickou pohybovou terapii prováděnou nad vodou i pod vodou. Klient používá nosní skřipec a je přiváděn do stavu bez tíže, do třetí dimenze podvodního světa. Pohyby delfína nebo hada, jako je natahování, protahování a ohýbání neuvolňují jen na fyzikální úrovni, ale vpouští nás do hlubších úrovní a zkušeností s relaxací a meditací.

HEALING DANCE - léčivý tanec

Kolem roku 1994 tuto formu terapie založil Alexander Georgeakopoulos, tanečník ze spojených států, jakožto jednu z částí Watsu, Trager Work, WaterDance a čistých pohybů. Od roku 1999 s ním začala úzce spolupracovat Inika Sati Spence, aby společně definovali tuto odlišnou techniku. Tato technika slučuje svobodu, rozsah a prostor vodního tances bezpečím a podporou Watsu.

JAHARA

Název vznikl podle zakladatele pocházejícího z Brazílie, Maria Jahary. Mario Jahary svou techniku prvně představil skupině aqua terapeutů v květnu roku 1996 v Californii.

DOLPHIN DANCE - delfíní tanec

Vyvinuto na Hawaii, Italkou Lilia Cangemi.

Jedná se o mnohotvárné vodní a podvodní experimenty, Delfíní tanec předkládá vodní práci s tělem (aquatic bodywork) ve své znásobené podobě a to včetně pasivního přijímání, interactivity a v podobě alternativních setkávání. Intenzivní účast na workshopech se ve své podstatě stává léčivou formou. Delfíní tanec vychází ze skupinové zkušenosti v teplé vodě a stává se pomůckou pro vodní umělce.

LIQUID FLOW

Se zrodil v roce 2004, v Aurovillu, v Indii. Vytvořili jej Dariya a Daniel. Z lásky a potřeby se sdílením a šířením povědomí o zázračných vlastnostech Indie.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.