logo-wabalogo-svtlogo-wta

Strict Standards: Non-static method modGTranslateHelper::getParams() should not be called statically in /home/www/watsu-czech.cz/subdomains/www/modules/mod_gtranslate/mod_gtranslate.php on line 13

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/www/watsu-czech.cz/subdomains/www/modules/mod_gtranslate/tmpl/default.php on line 115
Czech English German Polish


Historie Watsu

WATSU® (Vodní Shiatsu) přivedl na svět pan Harold Dull. Ke vzniku došlo v USA v roce 1980. Poté začala být tato technika profesionálně využívána. Vzdělávání WATSU začalo nejdříve fungovat ve škole Harbin Hot Springs, v severní Kalifornii. Ředitelem této školy Harbin Shiatsu byl výše uvedený Harold Dull, který následně založil sdružení WABA (Worldwide Aquatic Body Work Association), které techniku dodnes šíří po celém světě.

WATSU® se postupně začalo objevovat také v evropských zemích. V roce 1990 vyučoval Harold Dull této metodě poprvé ve Švýcarsku. V roce 1993 byl ve Švýcarsku založen první evropský vzdělávací institut pro práci s tělem ve vodě, kde začala vyučovat Arjana Brunschwiler.

V následujících letech se podařilo v lázních a léčebných klinikách ve světě uspořádat nesčetné množství kurzů, seminářů a přednášek. Watsu se úspěšně ujalo jako hlavní vodní terapie a posloužilo jako zdroj inspirace pro mnohé formy vodoléčby, které se vyvíjely po boku Watsu nebo vyvěraly přímo z přímých zkušeností s Watsu.

Číst 3355 krát
Více z této kategorie: « Watsu Jdeme na WATSU »

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.