logo-wabalogo-svtlogo-wta
Czech English German Polish


Watsu

Watsu

WATSU® (vodní Shiatsu), je jemná forma tělesné terapie. Původ Watsu pochází s techniky Zen-Shiatsu a spojuje v sobě prvky z masáže, Shiatsu, mobilizace kloubů, svalů, strečink, tanec a práci s meridiány v 35°C teplé vodě.

Ve vodě jste jako ve stavu bez tíže. Přes plynulé pohyby při WATSU® se uvolní Vaše svaly, Vy zhluboka dýcháte, Vaše páteř bude flexibilní a aktivují se Vaše vlastní síly k samoléčbě. Dostanete se do hluboce relaxačního stavu. Plavecké znalosti nejsou žádným předpokladem pro tuto terapii. Vaše hlava zůstává při této metodě vždy na hladině vody. Okamžiky klidu se střídají s rytmickými plynulými pohyby, které se Vaše tělo osvobodí takovým způsobem, nemožným na pevné zemi. Teplá voda uvolňuje svaly a podporuje páteř. S touto podporou a bez vnímané hmotnosti těla, páteře, kloubů a svalů je snadné pak manipulovat a uvolnit se tak k jedinečnému terapeutickému účinku. Tyto účinky mohou zahrnovat velmi jemné, ale hluboké protažení a uvolnění svalových partií a omezení kloubů, současně se stavem hluboké relaxace, který podporuje uvolnění stresu a napětí.

Watsu je vhodné pro každého bez rozdílu věku, pro lidi s omezenou pohyblivostí, těhotné ženy (pro které to může být nádherný prožitek spojení s miminkem), děti, ale i sportovce. (viz. kontraindikace níže).

Celosvětově je Watsu v současné době k dispozici v mnoha mezinárodních zdravotnických zařízeních a wellness centrech, lázních, stejně tak jako ve vodních fyzioterapeutických programech. Je možné najít nespočet možností využití této terapie, jako je třeba pomoc při zotavení z poranění, zmírnění svalové a kloubní bolesti a podpory pohybu a pružnosti. Navíc mnoho klientů, kteří Watsu zažili, jednodušeji komunikuje s rodinou a přáteli. Na úrovni praktikujících terapeutů se Watsu může využít jako samostatná terapeutická činnost nebo může být využita jako nádherný doplněk k ostatní terapeutické práci.

Číst 5793 krát
Více z této kategorie: « Jdeme na WATSU Úvod »

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.